loading

MASZ PYTANIA ?

ZADZWOŃ: 511 336 717

 

 

 

Okulary korekcyjne dla dziecka

 

 

       Wielu rodziców przychodząc do nas  do salonu z receptą od okulisty, pyta się jakie okulary korekcyjne powinno nosić ich dziecko. Jakie oprawki, jakiego typu szkła korekcyjne, żeby dziecko się czuło komfortowo i chciało nosić okulary.  Otóż Okulary dla dziecka warto wybierać szczególnie uważnie. Podstawową funkcją okularów jest korygowanie wady wzroku, jednak wiadomo, że odpowiednio dopasowane mogą być świetną ozdobą twarzy, zaś źle dobrane, po prostu szpecą i są niewygodne. W naszym salonie staramy się zaopatrywać w oprawki również takie, które są odporne na różnego typu upadki i złe traktowanie a zarazem są bezpieczne. Czym się kierować przy wyborze okularów dla dziecka??

 

 

 

  • Oprawka powinna stabilnie leżeć na nosku, szkła powinny być odpowiedniej wielkości tak, żeby zakrywały całe oczka naszej pociechy a nie tylko część. Zapewni to odpowiednie widzenie i nie zawężanie obrazu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Oddziaływanie rączek dziecka to ekstremalny test wytrzymałości konstrukcji. Ważny jest więc materiał, z jakiego są zrobione oprawki – najlepszym wyborem będzie taki który jest odporny na rozciąganie i wyginanie.  Żeby dziecko nie zdejmowało okularów, można wybrać oprawki ze specjalnymi zauszkami, bądź gumką które sprawią też, że nie będą się one zsuwać z noska. 

 

 

 

 

 


 


 

 

 

 


 

 

 


 

 

 

 

 

  • Szkła (soczewki okularowe) dla dziecka powinny być przede wszystkim odporne na uderzenia, bezpieczne i co najważniejsze lekkie. Te wszystkie cechy są bardzo ważne, bo wiadomo przecież, że dzieci są ruchliwe i w ferworze zabawy okulary nie raz z hukiem spadną na podłogę. Najlepszym materiałem będzie TRIVEX, bądź poprostu CR39 (plastik).  Trivex jest materiałem ekstremalnie wytrzymałym, świetnie chroni oczy a dziecko nie będzie w stanie zniszczyć takich soczewek. Może jedynie je porysować, ale oczy pozostaną bezpieczne.  TRIVEX to najlżejszy materiał stosowany w optyce okularowej. Zamawiając okulary korekcyjne dziecku warto również zdecydować się na wersję z powłoką antyrefleksyjną 
 

 

 

Przeczytaj również: