loading

MASZ PYTANIA ?

ZADZWOŃ: 511 336 717

 

 

 

 

                          

Soczewki okularowe jednoogniskowe 

 

 

Soczewki okularowe (potocznie szkła okularowe)

 

Soczewki okularowe jednoogniskowe są dla każdego

kto wymaga korekcji wzroku. Są bardzo dobrym, a czasami jedynym rozwiązaniem  zarówno dla krótkowzrocznych jak i dalekowzrocznych użytkowników okularów. Doskonale korygują astygmatyzm. Najlepsze dla dzieci i na pierwszą parę okularów dla dorosłych. Soczewki jednoogniskowe dzielą się na sferyczne, asferyczne i podwójnie asferyczne.

 

 

Soczewki sferyczne

 

Są klasycznym modelem soczewek okularowych. Pozwalają korygować w szczególności krótkowzroczność,  nadwzroczność oraz astygmatyzm. Idealnie nadają się do małych korekcji wzroku, co nie oznacza że przy większej korekcji nie będą zdawać egzaminu.

 

 

Soczewki asferyczne

 

Spłaszczona Konstrukcja, która przede wszystkim zapewnia naturalniejszy obraz w peryferyjnych polach widzenia. Soczewki wyglądają estetyczniej, są mniej wypukłe, cieńsze I lżejsze. Konstrukcja ta sprawia, że przy większych mocach nasze oczy wyglądają naturalniej z perspektywy ludzi którzy nas otaczają.

 

Soczewki podwójnie asferyczne

 
Soczewki podwójnie asferyczne, to najbardziej zaawansowany projekt jednoogniskowych soczewek okularowych. Konstrukcja podwójnie asferyczna polega na użyciu dwóch niezależnych powierzchni asferycznych. Zapewnia to ostre i komfortowe widzenie, nawet przy brzegach soczewki, czego nie zapewniają soczewki sferyczne i asferyczne. Soczewki podwójnie asferyczne zapewniają najwyższy komfort widzenia oraz najmniejsze zniekształcenia obrazu, nawet przy wysokich mocach sferycznych i sferyczno-cylindrycznych.
 
 
 
 
 
W soczewkach podwójnie asferycznych, pole czystego i wolnego od zniekształceń widzenia jest szersze o ponad 80%. Soczewki podwójnie asferyczne, oprócz doskonałego widzenia, gwarantują również najwyższą estetykę. Konstrukcja ta redukuje grubość soczewki do 10%, w porównaniu z soczewkami asferycznymi w tym samym indeksie, średnicy i mocy. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu konstrukcji podwójnie asferycznej, efekt powiększenia oczu w soczewkach plusowych i pomniejszenia oczu w soczewkach minusowych jest zminimalizowany. Doskonały komfort i szerokie pole widzenia, jak i estetyka sprawiają, że soczewki podwójnie asferyczne są najlepszym dostępnym rozwiązaniem dla Klientów z wysokimi mocami sferycznymi, wysokim astygmatyzmem oraz dla osób noszących soczewki kontaktowe, które muszą lub chcą również chodzić w okularach.